garcimei
garcimei garcimei
  • 04-11-2020
  • Mathematics
contestada

10 apples for $3.50. How much is the cost per apple? *

Respuesta :

ohloljo ohloljo
  • 04-11-2020

Answer:

$0.35

Step-by-step explanation:

3.50÷10=0.35

Answer Link
tomatofishhh
tomatofishhh tomatofishhh
  • 04-11-2020
35 cents per apple
10x.35=3.50
Answer Link

Otras preguntas

what is the main function of cellulose in plants? A. provide physical support B. Convert sunlight into carbohydrates C. Capture water and sunlight D. provide wa
someone help me with this equation ASAP its hard
Which task best fits the role of a planning engineer? A. performing administrative work to ensure projects comply with engineering codes and standards B. ensu
Which is NOT something that would be paid for with taxpayer money?
A driver of a car enters a new 110 km/h speed zone on the highway. The driver begins to accelerate immediately and reaches 110 km/h after driving 500 m. if th
WILL GIVE BRAINLIEST - - - - - "to win 100 battles is not the hight of skill - to subdue the enemy with out fighting is." - Sun Tzu. What does this quote mean
8. Each of the following is a right guaranteed by the Bill of Rights except the right to: A. vote. B. assemble. C. be tried publicly. D. voice an opinion.
what is the body’s first line of defense against the invasion of harmful organisms?
need help with this history question
I need an answer pretty quickly.