164129 164129
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

Find the unit rate. Round to the nearest hundredth, if necessary.

$180 for 16 ft2

Respuesta :

bunmiakinola711
bunmiakinola711 bunmiakinola711
  • 01-12-2020

Answer: 11.20

Step-by-step explanation: i'm not good at rounding

Answer Link

Otras preguntas

At a game show, there are 6 people (including you and your friend) in the frontrowThe host randomly chooses 3 people from the front row to be contestants.The or
PIZ HELP ME WITH THIS
The inequality 2x - 3y ≥ 5 is satisfied by point (1/2,1/3 ). True False
A 9-meter piece of wire costs $8.64. What is the unit price?
Based on what we know about our own solar system, the discovery of hot Jupiters came as a surprise to scientists because these planets are __________.
what was jfk greates humiliation​
I need help please.
What is wrong with this sentence
A bag contains eight black marbles, 16 white marbles, 14 red marbles, and 10 Green marbles. A marble is drawn at random from the bag. What is the probability th
Hi! I need help understanding this question. Complete the statements below about the area of the red rectangle.