shopkinlover1208 shopkinlover1208
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

write and evaluate an expression for the problem music lessons cost $20 per week. How much do 6 weeks of lessons cost?

Respuesta :

iydelgadillo iydelgadillo
  • 01-12-2020
120 just multiply 20 times 6
Answer Link
hannah1217
hannah1217 hannah1217
  • 01-12-2020
do 20 x 6, and that will equal 120 :)
Answer Link

Otras preguntas

im doing a cross word. and it’s a 4 letter word down, with a r as the second letter. the sentence that needs completed is “The Byzantine ___ needed help defendi
Combining two sentences into one? The giraffe finds the nests. The nests belongs to the birds.
A Web music store offers two versions of a popular song. The size of the standard version is 2.3 megabytes (MB). The size of the high-quality version is 4.2 MB.
What is the m∠N ? Can someone help me :)
Sally has recently joined a multimedia firm; and her manager, ellen, has asked her to develop an advertising campaign for a client. ellen considers sally to be
BRAINLIEST + 20 POINTS!!! Which of the following statements is true about energy quantization at the atomic level? The energy of a photon depends on the freque
What was one effect of the actions taken by Senator Joseph McCarthy and the House Un-American Activities Committee?
Why aren't magazine photos a good representation of what a healthy person looks like? O A. The pictures are taken with a special film that makes the models look
Help with questions 9-13???
a connection between humans and fall leaves ​