jamylonmorgan11 jamylonmorgan11
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

If potatoes cost 4.20 for 5lbs what's the unit rate

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-12-2020

Answer:

$1.19

Step-by-step explanation:

Answer Link
bbffghjjkvc2 bbffghjjkvc2
  • 01-12-2020
1.19 is correct the answer
Answer Link

Otras preguntas

Of the following, which is greater than ½ ? a. 2/5 b. 4/7 c. 4/9 d. 5/11 e. 6/13
Which argument is valid? owlbucks0money62 61 nbarrera Create a New Subject Enter Subject Name Cancel arrow 302 members online arrow 4 Qualified Helpers onlin
What unit is used to express the pressure of a gas?(1) mole (2) joule (3) kelvin (4) pascal
what is 7.4 in it's simplest form?
What is the total number of oxygen atoms in the formula MgSO4•7H2O? [The • represents seven units of H2O attached to one unit of MgSO4.] (1) 11 (3) 5 (2) 7 (4)
Use the elimination method to solve the system of equations. X+y=-3 X-y=13
The solubility of KCl(s) in water depends on the (1) pressure on the solution (2) rate of stirring (3) size of the KCl sample (4) temperature of the water
At the beginning of the Industrial Revolution, the old money/ aristocracy of Britain increased their wealth by investing in new factories and businesses T/F
how do u simplify this expression 6-7n-2n-8
Which will be the effect on the vertex of the parabola y = 4x2 + 1, if the equation is changed to y = -4x2 + 1?