kittyqueen887
kittyqueen887 kittyqueen887
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

This package of cheese costs $2.97. How much would a package with 18 slices cost at the same price per slice?

Respuesta :

erickachantalb erickachantalb
  • 01-12-2020

Answer:

0.165

Step-by-step explanation:

so i just divied 18 into 2.97

i dont know how right this is

Answer Link

Otras preguntas

A model house is 2 feet long 4 feet long wide.The real house is 17 feet wide.how long is the real house
if tubing costs 4.20 per foot and you pay a total of 120.95 the total of tubing you have purchased is?
what do we learn about jordan baker in chapter 3
How many countries are in the world
5 most important animism factors
Tapeworms and lice are examples of blank that can cause diseases in humans?
What if a person with small intestine has fewer villi than normal would that person be under or over weight?
What does the us owe native americans for the wrongs done to them in the past
A popular specialized accounting and financial-management software program is
What property is shown in the equation? a(b × c) = (a × b)c