yeahyeahwo
yeahyeahwo yeahyeahwo
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

The cost of a cell phone plan varies directly with the amount of data included. A 0.5 GB plan costs $14.95 per month. How much does a 3 GB plan cost? ​

Respuesta :

brendabridges
brendabridges brendabridges
  • 01-12-2020

Answer:

Step-by-step explanation: D. (24, 12), (36, 0)

Answer Link

Otras preguntas

The fastest elevators in the Burj Khalifa can travel 330 feet in just 10 seconds. How far does the elevator travel in 11 seconds? Explain your reasoning.
The following is an analytical claim: "Humans need oxygen to survive." True or False
Pls answer question 1-4 Ill give extra 100 points
Help ASAP (check photo)
How do you say 'that' in Spanish? For example I'm trying to say "There are tigers that run."
Food doesn't taste good during common cold. why?​
I need help plz. Don't understand
Suppose that someone who rarely exercises wants to exercise more. Which is an example of a SMART goal? a SELECT AN ANSWER o Go to the gym more often. o Go to th
when parallel parking, what is the first thing you must do?
A 5-pound bag of cat food costs $11.25.What is the unit price of the cat food indollars per pound?