nickaaron28393
nickaaron28393 nickaaron28393
  • 01-12-2020
  • Spanish
contestada

5 pounds of apples cost $12. At this price, how much do 3 pounds of apple cost? Show your work using proportion or ratio table.

Respuesta :

renteria53 renteria53
  • 01-12-2020
What does this have to do with Spanish?
Answer Link

Otras preguntas

Western China and Mongolia have this type of climate because humid ocean air loses its moisture through rain before reaching these interior lands. A. Subtr
Robert buys 20 shares of Apple at the close price of $266.70. His broker charges him 5% of each share as a transaction fee. How much did Robert spend in total t
On friday, 80 children and 48 adults went to a movie. what was the ratio of children to adults?
Evaluate (x y)0 for x = 4 and y = 3. 0 1 2 7
What is the purpose of the vas deferens? A).to store, develop, and transport sperm cells from the testes B).to release the sperm from the penis C).to produce se
Which sentence is an example of faulty parallelism? Paul enjoys singing, but he is not very good at it. Paul wants to join the band, start a choral group, and
What is the correct definition of dibujo? a. picture b. pencil c. bread d. painter
Explain why one of the most effective strategies for resisting drug use is to simply avoid situations where drugs and drug users will be present.
how are the nervous system and the endocrine system different?
what factor is not a part of the highway traffic system? a. the environment b. highways c. drivers d. car washes