makaylavega13 makaylavega13
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

The number of oranges purchased varies directly as the price of the oranges. If 11 oranges cost $2.35, what is the cost of 18 oranges?

Respuesta :

dirjfoeie dirjfoeie
  • 02-12-2020
Your Answer—- $3.85
Answer Link

Otras preguntas

The phases of the moon are the changing appearances of the moon, as seen from Earth. Which solar system event can happen only during a full moon? a waning gibbo
Geometry help, will upvote best answer!!
Which aspect of health is improved when you share your feelings with others?
heat from the sun moves through space by the process of
What is the answer to -3+4=-5
find the exact circumference of circle O.
Select the objects that hold the same amount og liquid as a 128-fluid-ounce jug. mark all that apply Options: A) Two 1 quart bottles B) Four 1 quart bottles C)
Escoge la palabra que completa la oración siguiente. (Our) sopa es buena. Question 4 options: Nosotras Nuestra Nuestros Escoge la frase que tiene errores con po
What is the area of a sector with a central angle of 2π9 radians and a diameter of 20.6 mm? Use 3.14 for π and round your answer to the nearest hundredth.
Alternatives to the Big Bang Theory.