Denisesanchezb Denisesanchezb
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

Kyle bought four boxes of cereal for $8.60. How much would 10 boxes of cereal cost

Respuesta :

kids5919
kids5919 kids5919
  • 02-12-2020

Answer:

$20.75

Step-by-step explanation:

Answer Link
AlexPeachey
AlexPeachey AlexPeachey
  • 02-12-2020

The answer is $21.50

Explain:

$8.60 / 4 = $2.15

$2.15 x 10 = $21.50

Could I have brainliest?

Answer Link

Otras preguntas

senderos 2 page 3 problem 4
Write the equation of the line that passes through (3,6) and is parallel to y = 2/3x+2.
Plz help 100 points!!!
Which word or phrase is a correlative conjunction? A.whereas B.either or C.whether D.now that
13. De 1 280 alumnos que tiene una escuela, 1 088 salieron de excursión, ¿qué porcentaje representa a los alumnos que faltaron a la excursión?
Explain the needs, pressures and compromises that led to the writing and adopting the Constitution.
Which of the following is an example of a common topic? Anyone can be brave. Freedom takes sacrifice. The box was broken. Bravery
what is cell? why is a cell called structural and functional unit?​
What is tone in a short story? List a few descriptive words that can be used to describe tone. *
In 2006, the population of Tewksbury, Rhode Island was 25,000, and it was growing at an annual rate of 2.2%. Part A What is the growth factor for the town?