caracheek160 caracheek160
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

Three apples (x) plus two
oranges (y) costs $16.
Five apples plus two
oranges costs $24. Hov
muon do each apples and
oranges cost?

Respuesta :

JimmyIgloo
JimmyIgloo JimmyIgloo
  • 02-12-2020
Apple=4 Orange=2 hope I helped!!!
Answer Link

Otras preguntas

Reid ate 1/4 if pie, joe ate 1/3 of pie. How much was left after they both ate their pieces
Adrenaline is produced by which gland? Thymus Adrenal gland Pineal gland
What is 7 hundred x 10 in unit form?
How is the sun related to neuclear electromagnetic and heat energy
Who helped co-author the Communist Manifesto? A. Karl Marx B. Adam Smith C. Jeremy Bentham D. Richard Cantillon
(01.03 MC)How did the Muslim culture expand so rapidly?
Write each ratio or rate as a fraction in simplest form. 9 inches of rain in 30 days
What is a postmodernist work more likely to have than a modernist work? a. a consistent rhyme scheme with repeating syllables b. a more playful attitude c. an e
If Teresa's daughter is my daughter's mother, what am I to Teresa?
Who was not a member of Rome’s First Triumvirate? a. Caesar b. Pompey c. Crassus d. Octavius