ciaradejesus ciaradejesus
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

Lauren buys 17 pounds of bread for her restaurant every day at a cost of $1.40 per
pound.
How much does she pay for the bread each day?

Respuesta :

jamie1005
jamie1005 jamie1005
  • 02-12-2020
17*1.40 =23.80 that’s the answer
Answer Link

Otras preguntas

The yum-yum candy factory wants to know which type of candy is most popular with people aged 30-50. Which would be the best group sample.
Describe the different classifications of consumers in an ecosystem? first to answer with a good respond gets Brainliest
Find the length of the missing side. The triangle is not drawn to scale. a. 8 b. 64 c. 4 d. 23
What image would best support the following text on a slide in a presentation? Frederick Douglass was able to read and write. a picture of shackles a picture of
Natural Selection results in - Group of answer choices all harmful traits being eliminated long-lasting adaptations a perfectly adapted group of organisms a pop
HELP HELP HELP HELP HELP
Select all of the situations which can be represented by the expression 25.75x + 10.
Pharmaceutical companies spend millions advertising this drug
What is solar power good for?
I need help with this math problem. '-' (math) (Give explanation if you can) (Thanks)