jperez1781 jperez1781
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

help Plzz!!!!!!!!!!!!!

help Plzz class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-12-2020

Answer:

$0.27

Step-by-step explanation:

Dividing 3.78 and 14 would get you 0.27 which is the unit price per tangerine.

Answer Link
aryy48
aryy48 aryy48
  • 03-12-2020
$0.27
Is the right answer
Answer Link

Otras preguntas

Find the equation of the line that has a slope of -3 and a y-intercept at 5. y = -3x + 5 y = -5x + 3 y = 5x - 3 y = 3x - 5 2. Find the equation of the line tha
With this faith, we will be able to hew out of the mountain of despair a stone of hope. With this faith, we will be able to transform the jangling discords of o
is this the RIGHT answer
ANSWER CORRECTLY AND I WILL MARK YOU AS BRAINLIEST
What is the maximum mass of ethyl alcohol you could boil with 1000 j of heat, starting from 20°c?
A current-carrying wire with many loops is called a magnetic field. A wire coil. A solenoid. A bar magnet.
Why did no one believe Wegner’s Theory of Continental Drift or Plate Tectonic Theory?
pls help i will give brainliest and 5 stars
Which term best describes the graph of y = –2? 1)increasing 2)decreasing 3)constant 4)positive
Where does replication begin? A. in the middle of the strand B. starter fragments C. replication forks D. at the very end of the strand