talee071 talee071
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Raisins cost $4 a pound and walnuts cost $8 a pound. Diego spent $15 on both ingredients.

Respuesta :

KazutoKirito KazutoKirito
  • 03-12-2020
What is the question sir
Answer Link

Otras preguntas

Which choice is equivalent to the expression below? 28.24 O A. 28 + 22/10 + 24/100 O B. 28+ 2/10 + 4/10 O C. 28. 22/10. 24/100 O D. 28. 224/10
0=x^2-4x+3 Substitute each solution back into the equation and show that the solution are correct show all steps of work
What is the measure of the missing angle?
Correct answers only please! I keep losing points... Quincy has $6,000 in a savings account that earns 4% interest, compounded annually. To the nearest cent, ho
math i need help with this ​
which of these events led to the breakup of the soviet union
What is the product ? a-3/15a × 5/a-31/31/3aЗа3​
Why do you think the great plains region of the United States did not vote for FDR during the 1940 election
Jamie spent $12 dollars a day on food for 6 days. What was Jamie’s overall change in her bank account for food over the 6days?
Tom likes to go over to his friend's house almost every night to play video games. They usually spend 3 hours a night playing the video game together. Last week