a28406608 a28406608
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

If bananas cost $0.45 each, how much will 9 bananas cost in all

Respuesta :

ssjjrrjj
ssjjrrjj ssjjrrjj
  • 03-12-2020

Answer:

$4.05

Step-by-step explanation:

0.45 x 9 = 4.05

Answer Link
NgShiYin
NgShiYin NgShiYin
  • 03-12-2020

Answer:

$4.05

Step-by-step explanation:

1 banana = $0.45

9 bananas = $0.45 × 9

                 = $4.05

Answer Link

Otras preguntas

Who Are most likely to see the constitution as a living, changeable document
what is the term for sedimentary rock that is composed of material evaporated from seawater A. Clastic B. Chemical C. Foliated D. Organic
Three people toss a fair coin and the odd one pays for coffee. if the coins all turn up the same, they are tossed again. find the probability that fewer than 4
Once primers bind,what occurs next
The wealthiest 10% of adults worldwide own what percentage of the earth's wealth?
Which is the most important reason you should properly cite information that you obtain from an Internet search? Question 2 options: To avoid contacting the
name 4 days of the week that start with t
Billy throws rocks. each time he throws a rock, he is immediately spanked. spanking is a ________.
The joining of two organs that are narmally separate is called:
What word from the excerpt suggests that Hamlet has hidden motives in showing the play? A.mischief B.argument C.counsel D.naught