danielle5212 danielle5212
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Alexa bought 25 pounds of turkey for $26.25. What is the cost per
pound?

Respuesta :

harrinol harrinol
  • 03-12-2020

Answer:

$1.05 Per Pound

Step-by-step explanation:

Answer Link
tiiara
tiiara tiiara
  • 03-12-2020

Answer: $1.05/pound

Step-by-step explanation:

$26.25 / 25 = $1.05

Answer Link

Otras preguntas

How do you solve this equation : 5x-3y=2
How were the colonies of New York and New Jersey governed
what is a good thesis for an essay about my future like 10 and 25 years in the future
Is someone willing to answer and solve this number 4 for me please I'll thank you
The length of the sides of a triangle are in the extended ratio 3 to 6 to 8 the triangles for that is 510 what are the links of the sides
Martin Luther King said: "The past is prophetic in that it asserts loudly that wars are poor chisels for carving out peaceful tomorrows." How do you understan
facts about medieval life
Why might the existence of the 2 alliances have actually helpt to encourage a massive war?
What Martin Luther King intends to say in this sentence: "War is a poor chisel to carve out tomorrow."
Who Was The 44Th President?