752anxa85t 752anxa85t
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Donna found a sale on bags of pecans. The sale was for 4 bags of pecans for $10. How much did it cost for 1 bag of pecans?

Respuesta :

tastetester0585
tastetester0585 tastetester0585
  • 03-12-2020

Answer:

10/4 = 2.5    

One bag of pecans costs $2.5

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Wilma Robles is a District Operations Coordinator. When she visits one of her offices she finds that the office has three open boxes of Emerald Cards. Each of t
What is the answer to this?​
y = pq/p+q p = 2.4×10^5
The accounting records of Tuel Electronics show the following data.Beginning inventory 3,880 units at $8Purchases 8,660 units at $
How did motivations for exploration and settlement affect European relations with American Indian cultures?
please answer...............​
please explain how u solve this​
The mean score of 8 players in a basketball game was 14.5 points. If the highest individual score is removed, the mean score of the remaining 7 players becomes
what part of speech is I left my shoes under the kitchen table?​
Which layer has radio waves? Stratosphere Mesosphere Thermosphere Troposphere