mvictoria151206 mvictoria151206
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

12.2 gallons for $1.87 . how much did u spend on gas

Respuesta :

aydensen12
aydensen12 aydensen12
  • 03-12-2020

Answer:

12.2 gallons for $1.87, I would spend probably 2.87 for 24.4 gallons

Answer Link

Otras preguntas

4 glue sticks cost $7.76 Which equation would help determine the cost of 13 glue sticks?
explain why fossil fuels can be said to contain store solar energy
I need help with this problem and if you can help me with the other ones like this that would be great thx
Gneiss is a foliated metamorphic rock. It was formed from _____. equal pressure directed pressure confining pressure chemical reactions
Which passes bills they hope will become laws? A. Senate B. House of Representatives C. Both senate and house D. Neither the senate nor house If you want to
Geometry. Please help ASAP. In the figure, PA and PB are tangent to circle O and PD bisects ∠BPA . The figure is not drawn to scale. A. 78 B. 33 C. 90
The human body cells have ---- chromosomes. A. 40, 20 pairs B. 46, 23 pairs C. 90, 45 pairs D. 140, 70 pairs
Jellyfish don't have a true hydroskeleton, but they do use water for support and to help them move. A.) True B.) False
Use Newton's first law of motion to explain why air bags in cars are important during head-on collisions.
Which of the following is NOT a type of wellness? A. spiritual B. social C. spacial D. mental