rshelly14033
rshelly14033 rshelly14033
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

it costs $2.48 for a 16 ounce jar of peanut butter and $5.44 for a 40 ounce jar. which jar is the better buy

Respuesta :

donovannnnn donovannnnn
  • 04-01-2021
second one, please mark branliest
Answer Link

Otras preguntas

when might a large volume of material have little mass
Convert the scale map to unit rate. For every 3/10 of an inch that equals 7/8 mile. How many inches represents one mile?
what is 1.625 rounded to the nearest hundredth??! A. 1.62 B. 1.63 C. 1.602 D. 1.603
cyclist were 3/4 finished with their ride when they reached the 15 kilometer mark. how long was the ride?
animals takes in this oxygen and release it as (blank)?
Decimals in words 0.425
It takes Juwan exactly 35 minutes by car to get to his grandmother's the nearest parking area is 4 minute walk from her apartment. One week, he realized that
how the oil rich can help the oil poor?
what does your body do with the energy released during cellular respiration
use formula and available in a sentence