msantanadylan
msantanadylan msantanadylan
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

Gabby spent 44.10 for 14 gallons of gas. What was the unit cost, or price per gallon

Respuesta :

laylamarshall07
laylamarshall07 laylamarshall07
  • 04-01-2021
It would be 3.15 per gallon
Because
44.10/14=3.15

Hope this helps

Have a great day/night
Answer Link

Otras preguntas

Animal researchers refer to the process of filtering out sights, scents, and sounds that have little effect on survival as a. aggression. b. desensitizing. c
Find the common ratio for the following sequence. 0.1, 0.01, 0.001, ... 1 0.1 0.01 0.001
Darwin s work on the theory of evolution occurred at about the same time that Harvey noticed the continuous circulation of the blood. Linnaeus developed binomia
Which of the following could be the ratio of the length of the longer leg of a 30 60 90 triangle to the length of its hypotenuse
The economy of the United States can best be described as: a. a blend of socialism and communism c. a command economy b. a pure laissez-faire economy d. a m
when an object is not moving what do you know about the forces acting on it?
In the body fat cells store what?
what is mamaji talent
The forms of a gene that are more likely to be expressed in a person are known as the ___.
Which warrior group came from the Asia steppes along the Silk Road? A. the Huns B. the Safavids C. the Turks D. the Achaemenids