hannapeterson745 hannapeterson745
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

Mr. Washington is buying a gallon of milk for $3.99 and some boxes of cereal for $4.39 each. If Mr. Washington has
$20, how many boxes of cereal can he buy?

Respuesta :

bdeku0821
bdeku0821 bdeku0821
  • 01-02-2021

Answer:

3

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

One of the nine colonial colleges founded from 1636 to 1769, (fill in the number) were geographically located within a middle colony
Identify the process by which living organisms stay the same. a) heterotrophs b) ectotherm c) homeostasis d) response e) experimentation
Which Ming building project helped develop agriculture plz help(just need a b c or d)
Solve for r. K= 2r-35
The conclusion of an argumentative essay O does not need to repeat the topic. restates the claim and why it is important. O ignores counterclaims and the opposi
A plate moves 200 m in 10,000 years. What is its rate in cm/year?A). 0.02 cm/year B). 2 cm/year C). 10 cm/year D). 100 cm/year​
This is my last question
que es la investigacion con tus propias palabras
Six less than seven times a number is negative is twenty
Eliza’s backpack weighs 18 and StartFraction 7 over 9 EndFraction pounds with her math book in it. Without her math book, her backpack weighs 14 and StartFracti