Seudónimo Seudónimo
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

Which soap deal has the lowest price per ounce?


$5.50 for 13.0 oz

$5.75 for 14.0 oz

$3.45 for 3.5 oz

$5.25 for 12.0 oz

Respuesta :

vvgfgy vvgfgy
  • 01-02-2021
It’s option two

Explanation: Divide the price by the ounces and option is to w lowest answer.
Answer Link

Otras preguntas

what is breaking apart of 6x6
germany has a land area of 134,835 square miles and a water area of 3,011square miles .what is the total area of Germany
Give examples of 2 specific words from the poem "No Man Is An Island", by John Donne, that are meant to be understood metaphorically. What is the figurative mea
what number must be added to 15,-6,& 12 to have a mean of 5? EXPLAIN!!
What is 25% of 6??? Is it 1.5?
What is larger 80% or 1/8?
what does como te llamas mean in Spanish?
PLEASE, PLEASE HELP ME?!?4. Identify the word or words that the underlined phrase modifies.The cool, blue water in the pool attracts everyone on these hot summe
Approximately when did World War I occur? A. 1910s B. 1930s C. 1940s D. 1960s
How did Benjamin Banneker uses Rhetorical strategies to argue against slavery?Be specific Thank you,