perladominguezm08 perladominguezm08
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

You pay $11.20 to buy drink boxes for the football team. Each drink box cost $0.40. How many drink boxes did
you buy?

Respuesta :

ryanbotell020 ryanbotell020
  • 01-02-2021
I think it’s uhhhh I think it’s uhhhhh carrot
Answer Link

Otras preguntas

What happens to a species when the environment changes and the organisms do not adapt?
Let s = 8. What is the value of 6 + 2s? A. 16 B. 22 C. 28 D. 64
Unlike some of its neighbors, the country of Jordan lacks natural resources like water and oil. Instead, Jordan’s main industries refine products like petroleum
Stephen Douglas proposed the Kansas-Nebraska Act in 1854. This act opened the area of Kansas and Nebraska to which of the following people? pro-slavery groups o
Federal courts have the right to --- laws that they feel are violating the Constitution. debate transcribe impeach nullify
Which of the following questions might someone who is going through a crisis ask himself? (8 points) Choose one answer. a. What will I decide? b. How can I a
What is separation of powers? A. dividing legal powers among different courts B. dividing military powers among branches of the military C. dividing politica
Graph each equation. 5y=20x-30
Plato A. wrote works praising one of the other philosophers who left no writings B. taught by asking questions C. analyzed how people used and could use logic
When were the first commercial Valentines Day cards sold?