shortyylesley shortyylesley
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

FreshFoods has 12 carrots for $4. How would you find the cost of 1 carrot?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-02-2021
4 divided by 12. 4/12 = .33 cents per carrot
Answer Link

Otras preguntas

what is 5,900 round to the nearest thousand
Rick knows that 1 cup of glue weighs 1/18 pound. He has 2/3 pound of glue. How many cups of glue does he have?
what is an integral part of blood, which carries nutrients to all parts of the body
What is the value of x?
If 3 and 4 are magnitudes of vector quantities, when will the magnitude of their sum be 5?
Hi how do you write the number 31 in Italian? Thanks need this answer tonight plz homework is due tomorrow
Explain why the relationship is not linear.
Is 4.32 as a mixed number 4 32/100?
What is the prefix for discrete English
What features of Therapsids suggest the group was transitional to reptiles and mammals?