god688 god688
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

4.) What is the better buy?:
$5 for 8 pens
OR
$32.50 for 50
pens?
Show your work.

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-02-2021

Answer:

$5 for 8 pens

Step-by-step explanation:

0.625 times 8= 5 dollars

0.625 times 50= 31.25

which is way cheaper

Answer Link
khaipringlz
khaipringlz khaipringlz
  • 02-02-2021

Answer:

5 for 8 pens

Step-by-step explanation:

I did it on a paper.

Lol

Answer Link

Otras preguntas

NEED DONE ASAP PLEASE! - Which animals always seemed to become the most excited at Napoleon's speeches and rallies in the book, "Animal Farm?" goats cows duc
simplify 8(x+3)^2 / 2(x+3)
help me please i don’t get it
5) Here is a church door. The arch at the top is a semicircle. Calculate the area of the door. ​
We are really __________________ by the beauty of Phong Nha Cave.
Why is the imaginary dividing line that separates the eastern and western hemispheres given two names?
talk about an experience
All the Answers with a photo and with explanation. Thanks​
Why is an atom electrically neutral?
State 50 living things ​