moneyman360 moneyman360
  • 01-11-2016
  • Mathematics
contestada

a dozen apple costs $2.55.at this rate how much would 8 apple cost?

Respuesta :

MohamedSharif
MohamedSharif MohamedSharif
  • 01-11-2016
12=2.55 how about 8
8 x 2.55 divided by 12=$1.7
Answer Link

Otras preguntas

How was migration been a disruptive loss for ha in the novel inside out and back again
According to this astronomer's depiction of Venus' orbit, Venus is an average of ______ million miles from the Sun. (Enter only the number.)
Which decimal number is 17/22 equal to?
what do I do first? do I multiply 11×11.091 first?
The camping club wants to rent rafts. each raft can hold 8 people. which equation could be used how many rafts needed for 32 people?
Both japan and indonesia are made up of a chain of islands called
If candy canes cost .89 a dozen,how much would it cost to buy candy canes for a school with 400 students
Match each kind of drug to a relationship it has with society and culture. A. Ibuprofen This drug can lead to addiction; possession is a crime punishable by la
Carlos is looking at a picture of a convergent boundary on which a volcanic arc and a trench are identified. Which type of convergent boundary is Carlos looking
Compute the sum 0.5+0.194 By The Way, the 5 from 0.5 and the 4 from 0.194 are repeating numbers Thanks so Much!