quonbrown318
quonbrown318
03-02-2021
Mathematics
contestada
20 pounds of pet food for 14.99
Respuesta :
cat23k
cat23k
03-02-2021
Answer:
if you're looking for the cost per pound its 1.3 because 20 divided by 14.99 is 1.3 :)
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 61+ )
Otras preguntas
What is the simplified from of square root of 6x^16? A: 8x^4 B: 8x^8 C: 32x^8 D: 32x^8
A passenger in the rear seat of a cat moving at a steady speed/rate is NOT moving relative to A.) the side of the road B.) a pedestrian on the corner ahead C.
An animal shelter has 15 cats and 12 dogs available for adoption. the shelter wants to select 6 cats and 4 dogs to feature in the adoption newsletter. in how ma
A student says that the x-intercept of the graph x + 2y = 5 is the point (0, 5). Why is the student incorrect?
Holly is independent, imaginative, and interested in trying all kinds of new activities and routines. according to the five-factor model of personality, holly i
Suppose the population of a town is 2,700 and is growing 4% each year. A. Write an equation to model the population growth. B. Predict the population after 12 y
What renewable energy sources does Tom Zambrano work on? Check all that apply. ocean energy geothermal energy wind energy solar energy
what is 56 × 56 equals 256?
g(x)=−43x+2 g^−1(x)=43x−2 g^−1(x)=−43x−2 g^−1(x)=34x+23 g^−1(x)=−34x+32
The government of Country M has determined that it needs to take action to encourage the growth of its economy. In order to do this, the government has institut