chamaolegirl87 chamaolegirl87
  • 03-02-2021
  • Mathematics
contestada

Unit price $5 for 60lb bag

Respuesta :

anaekwefamily12
anaekwefamily12 anaekwefamily12
  • 03-02-2021

Answer:

12 per one bag

Step-by-step explanation:

60lb bag divided by the amount it costs which is $5.

Which equals $12.

Answer Link
churrosatan
churrosatan churrosatan
  • 03-02-2021

Answer:

$1/12lb

Step-by-step explanation:

Divide 60 by 5.

Answer Link

Otras preguntas

75 is 25% of what number?
If using the method of completing the square to solve the quadratic equation x² + 2x + 16 = 0, which number would have to be added to "complete the square"?
Which of the following patterns of organization would you use to present a series of steps or actions needed to accomplish a specific goal? O Description O Exam
‼️‼️‼️‼️‼️‼️‼️‼️help
What was Pax Mongolica? How did it benefit the Asian and European world?
PLS HELP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Find the area of the triangle 15 m and 34 m
Translate: the lamps are blue
Kate the Great written response about the story
BOY IN STRIPED PAJAMA'S BOOK. As you think back over the last chapters you read, what others clues are given to support this being setting? (chapter five questi