aradicova aradicova
  • 03-02-2021
  • Mathematics
contestada

9 Plants cost £18.00. How much would 3 plans cost?

Respuesta :

amndebater16
amndebater16 amndebater16
  • 03-02-2021

Answer:

9:18

3:x

9 divided by 3 is 3, so 18 divided by 3 is 6

so 6 pounds for 3

Step-by-step explanation:

Answer Link
goldenhelp goldenhelp
  • 03-02-2021
I think 60 not sure
Answer Link

Otras preguntas

la résumé de la ficelle ​
PLEASE HELP WILL GIVE BRAINLY AND 5.0 RATING
Plz help me !! Plz !! Help me!!
PLEASE HELP Will give brainliest and 5.0 rating xx
PLEASE HELP WILL GIVE BRAINLIEST AND 5.0 STAR RATING
Determine the measure of ∠DFB. 1) 67° 2) 136° 3) 69° 4) 68°
Estimate to determine if the answer is a realistic solution. 3.63 times 4.3 equals 15.566
Toni had a backlog of work to do. On Monday she did 1/4 of the backlog. If on Tuesday she does the same amount of work (e.g., processe the exact same number of
Question 2 of 25 Which best explains the two categories of form and content? A. Form is the ideas in a poem and content is the structure. B. Content is what is
what tone should a formal letter always have?