Seudónimo Seudónimo
  • 03-02-2021
  • Mathematics
contestada

Please help I need it..

Please help I need it class=

Respuesta :

rosygupt26
rosygupt26 rosygupt26
  • 03-02-2021

Answer:

A.

Step-by-step explanation:

To find out how much 1 lunch costs, divide 33.75/15. You get 2.25. The first graph has the only answer that says one lunch is around 2.25.

Hope it helps!

Answer Link

Otras preguntas

If x^5y^4z^2 <0 , which of the following must be true? I xy <0 II yz <0 III xz <0
What is the electron configuration of helium
What is a tonal collage? We learnt it in school BUT  I can't remember.
A sequence has an initial value of 10 and each term is twice the previous term. Which function models this sequence?1) a(n)=10(2)^n2) a(n)=10(2)^n-13) a(n)=10+2
A certain test is worth 155 points. How many points (rounded to the nearest point) are needed to obtain a score of 65%?
What is the main idea of Truman's statement about the use of atomic weapons
If x^5y^4z^2 <0 , which of the following must be true? I xy <0 II yz <0 III xz <0
In little Marsden the population is 17 222. The men and women together total 9142 and the women and children together total 13 201. There are ...... Women There
Put brackets in the expression below so that it's value is 45.024. 1.6 + 3.8 * 2.4 *4.2 (*= times )
a piece of wood is 180cm long, Tom cuts it into three pieces in the ratio 2:3:4 Work out the length of the longest piece