michmarin michmarin
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

help help help help
help:(

help help help help help class=

Respuesta :

grimreaper4
grimreaper4 grimreaper4
  • 04-02-2021

Answer:

The first one has the lowest cost per mL

Step-by-step explanation:

Devide each price by the mL to get the cost for 1 mL and then compare the results.

Answer Link

Otras preguntas

Solve-0.4k-6=1.2 show your work
8x+6y>32 graphing inequalities
if johnny had 5 apples and ate 2 how many apples does johnny have now?
What is 49,000 rounded to the nearest thousand
What does 5x+6y+1 equal
My cousin has 3 children, ages 2, 5, & 8. Compute the mean, range and standard deviation for the children. My niece also has 3 children. Their ages are 10,
write a letter to editor requesting him to write about importance of life skill education at school​
how can i solve this answer in 7th grade math
I need help ASAP please! I'm taking an assessment and I'm having trouble with a couple questions :c (WHY IS HIGHSCHOOL GEOMETRY SO HARD RAHHH!!)
Tamia owns 225 shares of stock in a toy manufacturing company. The current price of the stock is $27.42 per share. If the price of the stock decreases to $22.49