nerdygurl42 nerdygurl42
  • 02-11-2016
  • Mathematics
contestada

Three apples weigh about a pound. About how much would one apple cost? (Round to the nearest cent.)

Respuesta :

morgoth2099
morgoth2099 morgoth2099
  • 02-11-2016
1.20 average american dollars
Answer Link

Otras preguntas

What words can i spell with the letters p, u, r, v, a, o?
Identify the y intercept and asymtote for the exponential function f(x)=3^x+2
Think of a novel or short story that you appreciated. Write an example of a poor thesis statement for that text and explain why it is a poor example.
Is sulfhydryl hydrophobic or hydrophilic?
In what ways is globalization of culture manifested in the landscape provide an example
While under hypnosis, people question 4 options: are quite accurate at distinguishing true from false memories. tend to remember more about the event they are b
If you are unable to see the road ahead while driving through heavy rain or fog, and your wipers do not help, you should:
One third of the Hispanic/Latino population of Florida is
A sequence has its first term equal to 8, and each term of the sequence is obtained by adding 6 to the previous term. If f(n) represents the nth term of the se
6 - 14 / 18 - (-6)how do I simplify this?