smchavez8248 smchavez8248
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

Bananas sell for $0.98 per pound. How much will 4 pounds of bananas cost?

Respuesta :

khadeejahpatel018
khadeejahpatel018 khadeejahpatel018
  • 04-02-2021
Answer is £3.92
U just time 98 times 4
Answer Link
SizedSea18 SizedSea18
  • 04-02-2021

Answer:

$ 3.92

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

The product of additive inverse and multiplicative inverse of -5 is ___
In 150-200 words, compare the Acts of Dismay to the Intolerable Acts. Which group of acts had the most immediate impact on the revolution against Britain and wh
where is texas located in
how are volcanoes distributed​
what is the name of the symbol that is used to classify and categorize information?​
Kl(aq) + Pb(NO),(aq) Pbl (s) KNO,(aq) Redox or nonredox?
How did the changes that newcomers to this country experienced help them feel like they belonged in their new home? 1
n − 9 ≥ −3 what is the solution inequailty
From new moon to full moon phase you see A) a decreasing amount of the lighted side of the moon B) an increasing amount of lighted side of the moon C) more of
Write an essay stating your position on whether it is better to conform to the norm or push against it.