lilya1 lilya1
  • 02-11-2016
  • Mathematics
contestada

abdul bought 6 punds of rice for $3 how many pounds of rice did he get per dollar

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-11-2016
2 pounds for dollar. correct???

Answer Link
ewhomework124
ewhomework124 ewhomework124
  • 02-11-2016
0.5 per pound so 2 pounds per dollar

p1-0.5 p2-0.5 p3-0.5 p4-0.5  p5-0.5 p6-0.5


Answer Link

Otras preguntas

Are lines GH and G'H' perpendicular? Why or why not? Yes, they intersect at one point. Yes, their slopes are negative reciprocals. No, their slopes are not ne
what is g+114.78=152.98 A g=267.76 B g=28.2 C g=38.2
which line from the golden cat is the best example of alliteration? A.the human people call the sun. B. Great is the golden cat who treads. C. And when he strok
Which details from "The Grasshopper and the Bell Cricket" allow the reader to infer that the narrator is an observer and outsider? A. "Different fro
-4/7(-3/5)(-7/3) whats the answere
Which equation contains the point (2, 13)?
The two part naming system that Linnaeus developed, classifies organisms by their __________ and________.
Give one chemical and physical property of wood
What is 0.64 divided by 4 in standard algorithm
Who settled the colony of carolina?