lexi56546 lexi56546
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

If 12 chocolate bars cost 13 dollars what is the price per bar?

Respuesta :

haliyahdynae
haliyahdynae haliyahdynae
  • 04-02-2021

Answer:

$1.08

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which memory system provides us with a very brief representation of all the stimuli present at a particular moment?
An 8-ounce glass of low-fat chocolate milk contains 160 kilocalories (kcal) and 8 grams of protein. what percent of the kcal in the milk comes from protein?
Which equation is true for any value of y? A : 4y to the 2nd power + 2 + (4y X 4y) + 2 B: 4y to the 2nd power + 2 + (4y + y) +2 C: 4y to the 2nd power + 2 = 4(y
**PLEASE HELP ASAP** Terri is analyzing a circle, y^2 + x^2 = 36, and a linear function g(x). Will they intersect? Yes, at positive x-coordinates or zero Yes,
After england, industrialization spread to which region of the world
Use the diagram to identify a segment parallel to HE
An app developer projects that he will earn $22.00 for every 8 apps downloaded. Write an equation to represent the proportional relationship between the number
When a stable diatomic molecule spontaneously forms from its atoms, what are the signs of δh°, δs°, and δg°?
Which speaker would baron de montesquieu most likely agree with?
In recent years, 23.8% of all registered doctors were female. If there were 57,800 female registered doctors that year, what was the total number of registered