Seudónimo Seudónimo
  • 02-11-2016
  • Mathematics
contestada

rebecca bought 1.5 pounds of grapes and paid $3.72. what was the cost per pound of grapes?

Respuesta :

vhfhvhvhvhv vhfhvhvhvhv
  • 03-11-2016
Multiply 15X372 = 5580
Answer Link

Otras preguntas

a swimming pool holds 375,000 liters of water. two large hoses are used to fill the pool. the first hose fills at a rate of 1500 liters per hour and the second
Please help??? Science SEMESTER REVIEW!!!!In a series of rock layers, a geologist finds fossils of a pine trees and oak trees in layers that are 1.0 m and 1.5
The novel Uncle Tom’s Cabin, which effectively the unfairness toward black people, was a major influence in the antislavery movement. (A) portrayed…strengthenin
The fetus is nourished by the __________ during the first 7 weeks and by the _______ from week 8 through birth ?
what is a similar quote for Romeo and Juliet "my bounty is as boundless as the sea . My love as deep , the more i give to thee , the more i have , for both are
What is one fact about xuchal
Which physical feature has most limited the movement of people living in North America ?
Convert 79 oz to _____ g Round answer to the nearest whole gram.
what is the negative of -1/3 and why??
Please help??? Science SEMESTER REVIEW!!!!In a series of rock layers, a geologist finds fossils of a pine trees and oak trees in layers that are 1.0 m and 1.5