ihoopdaily00
ihoopdaily00 ihoopdaily00
  • 03-11-2016
  • Mathematics
contestada

Wilbur spent 22.95 on nine candy bars. How much did each candy bar cost

Respuesta :

AndreaPra
AndreaPra AndreaPra
  • 03-11-2016
each candy bar costs 2.55
Answer Link
Greenrune113 Greenrune113
  • 03-11-2016
$22.95 (total money spent) ÷ 9 (candy bars) = $2.55 per candy bar
Answer Link

Otras preguntas

A company did a quality check on all the packs of nuts it manufactured. Each pack of nuts is targeted to weigh 18.25 oz. A pack must weigh within 0.36 oz of the
Homo erectus was the first species to travel outside of ________. A. South America B. Asia C. Africa D. Europe
What country did Japan defeat in its FIRST foreign war during the Meiji period?
why do banks reward people for keeping money in a savings account?
The biosphere is best described as the regions of Earth that support _______. a. plant life b. animal life c. all life d. human life
What is an argument? A scientific statement based on humor A position statement based on logic A political statement based on fear A practical statement
suffix word that ends with or
Which of the following organisms is the most harmful to the tree it grows on? a. strangler fig b. orchid c. Spanish moss d. none of the above
what is the value of (3^6 ÷ 3^5)^2 ? 1 3 9 27
bill clinton became the second president in us history to be...?