gaudvile2006
gaudvile2006 gaudvile2006
  • 03-11-2016
  • Mathematics
contestada

What is the cost of 3 kg of grapes £2.50 per kg?

With working out please !!!☺❤

Respuesta :

unicornseatrainbows
unicornseatrainbows unicornseatrainbows
  • 03-11-2016
All you have to do is multiply 2.50 by 3 and you get your answer of 7.50
Answer Link
plgoglpgo
plgoglpgo plgoglpgo
  • 03-11-2016
the answer is 7.50..
Answer Link

Otras preguntas

these are true or false i need help with number 3 if u want to help with the others your welcome
What happens when the temperature of the air cools.
The linear speed of the earth's rotation is __________ at the north pole. Group of answer choices 1000 mph none of the remaining options 1200 mph zero
According to its suffix, which of the following words is an adjective? eyelet Cover abdominal O All of the choices are correct.​
If the demand for product A is 30 units, and there are 10 units of B on hand and none of C, how many units of part D will be needed?
Felipe ve (a tí) por la noche. A. lo B. ti C. te
In the figure, mm is parallel to n and r is a transversal. If m=45 degrees, find the measure of each angle.
explain what a county is and how it is governed. (not too sure if this is the correct category)
What is the value of the equation 3/4 (2x - 16) = 27
A laser with a power output of 2. 15 mw at a wavelength of 413 nm is projected onto calcium metal