anshustamishra2
anshustamishra2 anshustamishra2
  • 01-03-2021
  • Mathematics
contestada

Jose brought 9 pounds of rice for $4. How many pounds of rice did he get per dollar?​

Respuesta :

mysterios3 mysterios3
  • 01-03-2021

Answer:

1.5 pound ever dollar

Step-by-step explanation:

just calculate

Answer Link
rajusah152269
rajusah152269 rajusah152269
  • 01-03-2021

Answer:

2.25 answer

Step-by-step explanation:

9÷4=2.25answer thanks

Answer Link

Otras preguntas

A line has the equation y=1/3x-5 . Find the equation of a perpendicular line passing through (3, 2).
HELP ME ASAP ?!? PLEASE Find the length of the missing side. Simplify all radicals.
A pair of jeans that regularly cost $25.50 are on sale for $5.10 off the regular price. What is the percent of discount on the jeans?​
the circumference of a circle is 8 cm. What is the radius of the circle
I need an answer for this​
1) Write the standard number. 6.01 x 104
Identify three raw products the farm in the following scenario could produce and sell, and describe two ways to create value for the products identified. Situat
The author includes information about the Enlightenment first. Why does the author choose to provide information about the Great Awakening next? A) to illustrat
Select the example of a primary source - Letter from time period - text book -biography written by someone 100 years later *if you need to you can choose mor
What percentage of the citizens in China were peasants? * 10% 50% 90% 80%