doinkoinkchoink doinkoinkchoink
  • 02-03-2021
  • Mathematics
contestada

The store sells a 9 ounce jar of mustard for $1.53 and a 15 ounce for $2.55 explain whether the cost of the mustards have the same unit rate per ounce

Respuesta :

HaleyRae666
HaleyRae666 HaleyRae666
  • 02-03-2021

Answer:

same amount of money

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

how were north american colonies all similar in the 1700s?
The function of the eardrum in the middle ear is to
in the number 13,407.036 there are two 3's. Explain how the values of the 3's are related.
how were north american colonies all similar in the 1700s?
what's another word for over thinking?
What is the amplitude of y=1/2 sin2x
Simplify the expressions: cot 0 sec 0 A. Sin0 B. Csc0 C. Cos0 D. Cos* 0
how were north american colonies all similar in the 1700s?
Why is sodium sulphate hemihydrate called as "Plaster of Paris"?
The function of the eardrum in the middle ear is to