ccdarling5510 ccdarling5510
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

Lunch for the band costs $122.38. The band has 58 members. How much does each member's lunch cost?

Respuesta :

midg0mia
midg0mia midg0mia
  • 03-03-2021

Answer:

Each members lunch costs $2.11

Step-by-step explanation:

All you have to do is divide 122.38 by 58 and you get 2.11

Answer Link

Otras preguntas

which of the following is not true about Australia ?
The jeans at Hollister are priced at $59.99. The cost to make them is $2.14. What is the percent of the mark up? Can somebody help me with this? I am having so
The graph of the equation representing simple interest is that of: A. Linear function B. exponential function C. quadratic function D. None of the above
You happen to come across a piece of metal which has a density of ρ = 7.20 g/cm3 when the temperature is t0 = 55.0 °c. if the metal is cooled to a temperature o
If you roll a 6 sided die three times, how many possible outcomes are there?
There are 3 solid made up of Aluminium, Steel and Wood of the same shape and same volume which of them what has the highest Inertia.
Jen has $24 to spend on five pens after buying them she had $14. How much did each pen cost?
Using the vsepr model, the molecular geometry of the central atom in sf2 is __________. using the vsepr model, the molecular geometry of the central atom in sf2
What was an open door policy
What’s the correct answer