frankscm310
frankscm310 frankscm310
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

1. Four muffins cost $12. Which model shows how to find the cost per muffin?​

1 Four muffins cost 12 Which model shows how to find the cost per muffin class=

Respuesta :

xxsunshine2008xx
xxsunshine2008xx xxsunshine2008xx
  • 03-03-2021

Answer:

C.

Step-by-step explanation:

This is your answer because on the "dollars" row, there are 12 squares, just like there are $12 and on "muffins" there are four squares just like there are 4 muffins.

Answer Link

Otras preguntas

A glass is half-full of water, with a layer of vegetable oil (n 5 1.47) fl oating on top. a ray of light traveling downward through the oil is incident on the wa
Consider the function given by the graph. What are these values? f(–2 ) =__ f(0) = __ f(4) = __
Which state produce the most popcorn
In the 1950s, the House Un-American Activities Committee blacklisted 320 people who were associated with
plzzz help What is the distance between P(-3, -2) and Q(5, -2)?
Which territory did Great Britain gain as a result of the opium war
Women athletes at the university of colorado, boulder, have a long-term graduation rate of 67% (source: the chronicle of higher education). over the past severa
Let f(x) = 16x5 − 48x4 − 8x3 and g(x) = 8x2. Find f of x over g of x.
Jill runs a hot bath. she starts to get into the tub but the water feels extremely hot. she stands in the hot water for a few moments, then slowly sits down, ea
How long to keep band on after donating blood?