adorableprincess adorableprincess
  • 04-03-2021
  • Mathematics
contestada

Grace drove 28 1/2 miles . She used 1 1/4 gallons of gasoline . What is the unit rate for miles per gallon

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 05-03-2021

Answer:

hi

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

If you bend a straight chain of carbons, do you make a different structure? Why or why not?
6 cakes cost to pound £2.40 how much does 10 cakes cost?
The ocean contains many plants and protists that can make their own food. What do these organisms get by living near the surface that they cannot get in deep wa
what times what equals 160
Write the equation in slope-intercept form. y=12+(x-1)(-4)
NEED help with homework pls 42.7 divided by 7 36.48 divided by 6 7.29 divided by 9
A coat that originally sold for $369.00 is on sale at a 40% discount? How much will you pay for the coat?
Make a case for the removal of Native Americans from the Western Plains to reservations.
The density of gold is 19.3 g/cm3. The density of iron pyrite is 5.0 g/cm3. If a nugget of iron pyrite and a nugget of gold each have mass of 50g, what can you
1.If you cross two pea plants that are heterozygous for flower color (Pp), what is the percent chance that the offspring will be white? 2.Round peas (R) are dom