BhaddieNeedsHelp BhaddieNeedsHelp
  • 04-03-2021
  • Mathematics
contestada

25 Points!!. $1.60 for 8 oz, (cheese)
What’s the unit price?

Respuesta :

jazzywazzy1804
jazzywazzy1804 jazzywazzy1804
  • 04-03-2021
The unit price is $0.20 per ounce or $3.20 per pound.
Answer Link

Otras preguntas

if one person get a ball every 20 min how long will it take for 12000 people to get a ball
In December, Davis Company had the following cost flows: Molding Department Grinding Department Finishing Department Direct materials $112,100 $29,200 $16,900 D
If you can help with the explanation I will mark brainpower
pls help with chemistry​
PLEASE HELP A bag contains red and blue marbles, such that the probability of drawing a blue marble is 3/8 An experiment consists of drawing a marble, replacing
For all values of x (2) f(x) = (x + 2)2 and g(x) = 3(x - 1) a) Find gf(x), giving your answer in the form a(x2 + bx + c) where a, b and care integers. (x² + x
Heather has divided $6700 between two investments, one paying 8%, the other paying 5%. If the return on her investment is $428, how much does she have in each i
Jose's school has 426 students. His principal has promised the Student Council that their idea will be carried out if they can get at least 25% of the student
During your lunch break at the University of Sevilla, you noticed the following announcement posted in the cafeteria. According to this announcement when do the
Plzzz hurrry Point Z is the incenter of triangle RST.