Yesenia090p Yesenia090p
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

Three bulbs of garlic cost $8. how many would 12 bulbs cost?

Respuesta :

millekriste millekriste
  • 02-04-2021

Answer:

$32

Step-by-step explanation:

3 bulbs of garlic = $8.

12 / 3 = 4. 4 x $8 = $32.

Answer Link
456192
456192 456192
  • 02-04-2021

Answer:

96 Dollars

Step-by-step explanation:

Hope this helps. =)

Answer Link

Otras preguntas

please someone explain this
Help please!!!!! I’m using Plato
answer to question: The sum of three consecutive positive integers is 111. You need to determine what the three integers are. Which equation shows how you co
The MD orders 50mg of an elixir to be given every 12 hours. Available is 125mg/5ml. How much should be administered every 12 hours?
On a two-way roadway with a center lane, drivers from either direction can _________ from the center lane.
Write an equation that represents the line.
According to the results, if a CEO in the Financial industry and a CEO in the Health Care industry both have 88 years of experience, what is the estimated diffe
When the controlling influences of society are no longer effective, sociologist use the concept of __________________ to describe the social conditions. A.
When an apple falls towards the earth,the earth moves up to meet the apple. Is this true?If yes, why is the earth's motion not noticeable?
What is the probability that in a sample of 400 registered voters to at least 290 voted in their most recent local