centariwhitsett centariwhitsett
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

Angie bought 312 pounds of apples to make a pie. There are 16 ounces in one pound. How many ounces of apples did she buy?

Respuesta :

weltonlogan0 weltonlogan0
  • 02-04-2021
4,992 ounces
multiply 312 by 16
Answer Link

Otras preguntas

Help me..............
Diana usually drives at average rate of 30 mph. If Diana is able to increase her average rate by 10 mph, how many minutes would it take her to get to Tony's hou
The following scores represent students' test grades in Ms. Mihal's math class. Test Scores 78 84 78 85 93 85 84 78 93 85 84 78 84 78 93 85 93 85 What is the me
Name any one subject on which the state and central both make laws?​
HELP “Translate the following statement in algebraic expressions.”
Select the correct text in the passage. Which phrase in this passage is a context clue for the meaning of the word expanding? The Sahara Desert Deserts cover a
Which of the following was most important to transportation in the 1800s
Can someone help me please
How is conflict presented in the poem 'Kamikaze'? pls help me, I will mark brainilest enjoy the rest of your day :)
I will give brainliest