BrainlyIsGreat12345
BrainlyIsGreat12345 BrainlyIsGreat12345
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

Plz help me with this question

Plz help me with this question class=

Respuesta :

ajbtrojan
ajbtrojan ajbtrojan
  • 02-04-2021

Answer:

1 Kilogram is $1.44

Step-by-step explanation:

$2.88 divided by 2 kilograms is $1.44 for each kilogram of sand.

Answer Link

Otras preguntas

What country had a one-child-per-family policy in the 1970s?
Read the sentence below: We need to capitalize on the advances we have made programming this module. The position of the word capitalize tells you it is a a. no
What is difference between plasma cells and memory cells, and how do they prevent you becoming ill?
A particle that has a negative charge A. Protons B. Neutrons C. Electrons D. Molecule
what is the solution to the equation 1 over 48 multiplied by x is equal to 1 over 6? x = 8 x = 42 x = 54 x = 288
The LA theorem is a special case of the _____. A. SAS postulate and SSS postulate B. AAS theorem and SSS postulate C. AAS theorem and ASA postulate
The ovum might also be called the a. ovary. b. egg. c. fallopian tube. d. cervix.
Which of the following bedrock is not normally found on rocky shores?
Suppose the world price of cotton falls. The demand for labor among cotton-producing firms in Texas will (increase/decrease) . The demand for labor among textil
Which quality of lipids does the picture below demonstrate?A: Ability to provide structural support B: Ability to form chains of nucleotides C: Ability to form