amber83431 amber83431
  • 03-04-2021
  • Mathematics
contestada

Greg picks apples to make money over the summer he earns $3 an hour plus $2.50 for each bushel he picks

Respuesta :

SandyLauren13
SandyLauren13 SandyLauren13
  • 03-04-2021

Answer:

x=3h+2.50y

Step-by-step explanation:

x= money made

y= each bushel he picks

h= hour

Answer Link

Otras preguntas

(Python question) What is a real-life example of directions that have a “for loop” and directions that have a “while loop”? (Hint: think about cooking.)
The Supreme Court writes briefs to explain its decisions. Question 6 options: True False
A delivery costs $2.75 per mile plus an additional $35 delivery fee, such that a delivery of 40 miles costs $145. If C(m) represents the total cost of the deliv
The number 29.6 is what percent of 74​?
Looking at some pond water under the microscope, you notice some an unfamiliar rod-shaped cell about 200 mm long. Knowing that some exceptional bacteria can be
Pleaseeeeeee help I need answers
Match the following items. 1. belonging to, like, or characteristic of the Middle Ages crusaders 2. lord of the manor noble 3. a series of wars between Christ
Which set of numbers is correctly ordered from least to greatest?
Label the charge, mass, and location of a proton, neutron, and electron in an atom proton neutron electron charge mass: location: ht
I need help with question 10 PLS!!!!!!