gkugnlfjcnkdnd gkugnlfjcnkdnd
  • 03-04-2021
  • Mathematics
contestada

If it will cost $4.00 for 3 chocolate bars, how much will it cost for 12 chocolate bars?

Respuesta :

bRaInLy2o2o bRaInLy2o2o
  • 03-04-2021

Answer:

I believe the answer is $16

Step-by-step explanation:

I divded  the $4 dollars by 3 chocolate bars and got 1.3 repeating. Then multiplied that by 12 and got 16 :)

Answer Link
princeofpowerjr1
princeofpowerjr1 princeofpowerjr1
  • 03-04-2021

Answer: 16

Step-by-step explanation:

3x4=12

4x4=16

Answer Link

Otras preguntas

PLEASE HELP Consider these functions f(x)=x+1
I need help I don’t understand number lines
what is a civil service​
X=number of hours Y=number of tents made X=0,1,2,3,4,5,6,7,8 Y=6,7,8,9,10,11,12,13,14 What is the slope? What does it represent?
Correct answers only please... thanks!
Help ASAP give brainest if right And please hurry
Select all of the true statements about upstaging and sharing (Choose all that apply): a: Actors should turn upstage when speaking b: Profile position represe
When a punter kicks a football, is he doing any work on the ball while the toe of his foot is in contact with it? a. Is he doing any work on the ball after it
b. A car factory makes 2 red cars for every 7 white cars. If it makes 483 white cars, how many red cars did it make? HELP ME
A race car was is moving at a constant speed of 35 m/s. A security car was moving at a speed of 5 m/s as the race car passes by it and was accelerating at const