adhikarinisha333
adhikarinisha333 adhikarinisha333
  • 03-04-2021
  • Mathematics
contestada

if the cost of 8 boxes is rupees 243.20 the cost of one box​

Respuesta :

zahirahz543
zahirahz543 zahirahz543
  • 03-04-2021

Answer:

30.4

Step-by-step explanation:

8 boxes = 243.20

find 1 boxes

= 243.20 ÷ 8

= 30.40 / 30.4

Answer Link

Otras preguntas

what is breaking apart of 6x6
First, think about what you would like to be doing twenty years hence. Then, find out what education you must have to achieve this goal.a.Fragmentb.Run-onc.Corr
Why is the ability to adjust conclusions when necessary important to critical thinking?
write an equation with the solution x=20??
A train travels at a speed of 30 mph and travel a distance of 240 miles. How long did it take the train to complete it's journey?
factor strings of 840 up to six factors
what's the opposite of applaud
EDIE WANTED TO SUBTRACT 273-188. SHE BEGAN BY FINDING 2-1. WHAT DID EDIE DO WRONG.
PLEASE HELP MEthank you, and 15 points!!Gretchen and Ezia received equal scores on a test made up of multiple choice questions and an essay. Gretchen got 18 mul
Give examples of 2 specific words from the poem "No Man Is An Island", by John Donne, that are meant to be understood metaphorically. What is the figurative mea