knsswymm9n
knsswymm9n
03-05-2021
Mathematics
contestada
6 pounds of sugar for $3 how much per pound
Respuesta :
kavehpour61
kavehpour61
05-05-2021
Answer:
$0.5
Step-by-step explanation:
3/6 = 0.5
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 37+ )
Otras preguntas
Which nutrient would you take to maintain healthy eyesight?
Explain how you would order from least to greatest three numbers that include a positive number, a negative number, and zero.
No real religious freedom was practiced among the Puritans. a. True b. False
Which nutrient would you take to maintain healthy eyesight?
is this correct?: data can be arranged in visual displays called _graphs_ to make identifying trends easier. (or would it be bar graphs..?
Nearly all physics problems will use the unit m/s^2 for acceleration. Explain why the seconds are squared. Why isn't the unit given as m/s, as it is for speed
Which is an effective way to resist peer pressure to do something you're uncomfortable doing?
Several types of ________ are used to produce yogurt. A. molds B. yeasts C. protozoa D. Bacteria
Igneous rocks with an andesitic composition ________.
Tommy is making a picture graph to show his friends favorite kind of music. he plans to use one musical note to represent 2 people How many notes will he use